پارک شهر در تور کیش

آیا بهره برداری از پارك شهر و پایانه مسافری  بندرگاه كیش به شب عید می رسد؟؟


تلاش شبانه روزی و نفس گیر برای بهره برداری از دو پروژه شهری كیش در نوروز 1393 ادامه دارد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد كیش، در حالی كه  فقط 18 روز به آغاز سال نو باقی نمانده حدس و گمان درباره پایان ساخت و بهره برداری از دو پروژه بزرگ كیش همچنان به گوش می رسد.

پروژه پایانه مسافری بندرگاه كیش و تور ارزان کیش با مساحت تقریبی ۱۲ هزار متر مربع در ضلع غربی ترمینال شماره ۱ ، بنا شده است و با دارا بودن نمای زیبا و سقف شیبدار، طوری طراحی شده است كه تداعی كننده موج دریا به عنوان یكی از نمادهای جزیره كیش باشد.

این پروژه در ۳ طبقه شامل تمامی فضاهای مورد نیاز یك پایانه اعم از فضاهای اداری مورد نیاز بندر، سالن VIP، بانك، باجه های فروش بلیت، گمرك، رستوران، فضاهای فروشگاهی و رفاهی متعدد سالن های انتظار و بدرقه، با ظرفیت ورود و خروج  سه هزار مسافر در روز طراحی و مبلغ اولیه پیمان  ۷۱میلیارد ریال در حال ساخت است.

سیستم تهویه مطبوع كاملاً هوشمند و پیشرفته و سیستم های ایمنی و امنیتی روزآمد از دیگر مشخصات این پروژه است.

طبقات ترمینال شماره ۲ بندرگاه تجاری كیش، چشم انداز بسیار زیبایی به ساحل و خلیج فارس دارد كه فضای دلنشین تری را برای مسافران دریایی فراهم می كند.

بهره گیری از نمادهای بومی در نمای بیرونی ساختمان که به شکل موج دریا طراحی شده است ، زیبایی این بنا را با ارتفاع ۱۸ متر در مجاورت سواحل نیلگون خلیج فارس  و تور کیش دوچندان کرده است.

همچنین پارك شهر كیش و تور کیش به مساحت 16 هکتار یكی دیگر از پروژ های در دست اجرا است كه نوسازی و مرمت آن  با دستور و تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تور كیش در اولویت طرح های عمرانی این جزیره قرار گرفت.

سه محوطه بازی کودکان هر یک به مساحت 250 مترمربع، غرفه های عرضه هنرهای دستی، سازه های چادری در کنار استخرپارک، ایستگاه شطرنج، مسیرهای ویژه اسکیت و دوچرخه سواری، آبنما همراه با موسیقی، هزارتوی بازی کودکان، استخر بزرگ، رستوران و کافی شاپ در طراحی جدید این پارک شهر مدنظر قرار گرفته و در حال اجرا است.

در فضای سبز این پارك نیزاز گونه های گیاهی سازگار با آب و هوای کیش و مبلمان شهری شکیل و زیبا استفاده شده است و  دیواره های کناری پارک نیز با بهره گیری از نقاشی هنرمندان کیش مزین خواهد شد.

بنا بر این گزارش، عوامل اجرایی این دو پروژه زیرنظر مهندس مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد كیش با همدلی و همكاری و به صورت شبانه روزی و بر اساس كار تیمی برنامه‌ ریزی شده‌ با سرعت در حال اجرای مراحل پایانی این دو پروژه هستند.

گفتنی است با رفع موانع پیشرفت پروژه های عمرانی در پنج ماه گذشته، جزیره کیش جلوه دیگری از ساخت و ساز را شاهد است.

تور ارزان کیش